• Pistes de padel
  • Local social
  • Abril 09 010
  • El club

2016



     

PADEL (Penultim partit de lliga)
-----------
Dissabte 2 de juliol - A les pistes del Club
Lliga Catalana de Pàdel
Masculí 4ª Categoria-Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA  2
COSTA BRAVA "C"  1


Diumenge 3 de juliol - A Olot
Lliga Catalana de Pàdel
Femení 2ª Categoria-Girona

CLUB TENNIS OLOT   2
CLUB TENNIS L’ESCALA "A"  1


                 ----------------------

PADEL -    CAP DE SETMANA 3-4 JUNY

3 VICTÒRIES DELS EQUIPS FEMENINS
-------------------------------------------------------------------------

Divendres 3 de juny - A l'Estartit
Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
(Partit aplaçat de la setmana passada)
CLUB NAUTIC ESTARTIT  0
CLUB TENNIS L’ESCALA "B"  3

Dissabte 4 de juny - A Girona
Lliga Catalana de Pàdel
Femení 2ª Categoria-Girona
X3 GIRONA PADEL "B"  1
CLUB TENNIS L’ESCALA "A"  2

Dissabte 4 de juny - A les pistes del Club
Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  "B"  2
GEIEG Girona  "C"  1



DISSABTE 22 MAIG

TENNIS
---------
GRAN ACTUACIÓ DEL BENJAMÍ FEMENÍ EN LA ELIMINATÒRIA DE LA FASE FINAL
DE LA LLIGA CATALANA TOT I PERDRE LA ELIMINATÒRIA PER 1 SET DE DIFERÈNCIA.

Després d'haver quedat en segona posició de la fase gironina, l'equip benjamí femení del CT L'Escala
es va classificar per la Fase Final de la II LLiga Catalana, amb només 12 equips de tot Catalunya. L'equip benjamí format per Julia Puga, Julia Maynar i Carla López vàren tenir una gran actuació en la eliminatòria contra el Club Tennis Els Gorchs de Les Franqueses del Valles que es va disputar dissabte a les pistes del Club Tennis L'Escala. Tot i jugarcontra jugadores de millor rànquing, les joves tennistes escalenques vàren fer uns grans partits, tenint seriosses opcions d'haver passat la eliminatòria. Finalment les jugadores locals guanyaven 1 individual i el dobles i les visitantas 2 individuals, donant-se un resultat final de 2 a 2; desfent-se l'empat pel número total de sets guanyats (4 a 5 a favor de les visitants).

Els resultats dels partits varen ser:

1 0 Julia Puga guanya a Gina Blazquez per 6/1 6/3
1-1 Julia Maynar perd contra Adriana Pereverzen per 5/7 1/6
1-2 Carla López perd també contra Mireia Andres per 5/7 2/6
2-2 Punt del dobles per les escalenques Julia Puga/Carla López que guanyen a Pereverzen/Andres per 6/4 0/6 10/8

PADEL
---------
Dissabte 21 de maig

Lliga Catalana de Pàdel
Masculí 2ª Categoria-Girona
(Partit aplaçat)
CLUB TENNIS L’ESCALA "A"  2
PADEL VILABLAREIX  1

Dissabte 21 de maig

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
PADEL ESTANY  2
CLUB TENNIS L’ESCALA "B"  1

Diumenge 22 de maig

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 2ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  "A"  1
CLUB TENNIS D'ARO "B"  2

                   ------------------------



  P A D E L  
-------------

Dissabte 7 de maig
A les pistes del Club

Lliga Catalana de Pàdel
Masculí 4ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  2
CLUB TENNIS D'ARO "C"  1

Diumenge 8 de maig
A les pistes del Club

(PARTIT APLAÇAT PER PLUJA)

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 2ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  "A"
PÀDEL VILABLAREIX

Diumenge 8 de maig a les 10h.
A Girona

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
X3 CLUB GIRONA PADEL "C"  1
CLUB TENNIS L’ESCALA  "B" 

                                                             ---------------------------------------------------------------------------


PADEL

Dissabte 30 abril
A les pistes del Club

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  "B"  2
PADEL BLANES  "C"  1


Diumenge 1
A Palafrugell

Lliga Catalana de Pàdel
Femení  2ª Categoria-Girona
COSTA BRAVA  "B"  1
CLUB TENNIS L’ESCALA  "A"  2


Diumenge 1
A les pistes del Club

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  "B"  1
COSTA BRAVA  "C"  2

          ---------------------------------



PADEL

_________

Diumenge 17 d´abril

Lliga Catalana de Pàdel

Femení 4ª categoria Girona

GEIEG de Girona "C"   2

Club de Tennis L´Escala "B"  1

                                        - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


T E N N I S

---------------------

Lliga Catalana de Tennis
Categoria Benjamí Femení de Girona

Dissabte 9 d'abril

CLUB TENNIS GIRONA  2
CLUB TENNIS L’ESCALA  2

0-1 La jugadora escalenca Julia Puga guanya a Adriana Bacerra per 6/3 7/5
1-1 La jugadora local Laia Pelegrin guanya a Julia Maynar per  6/4 6/1
2-1 S'avancen les gironines en el marcador al guanyar Eva Boades a Carla López per un ajustat 7/5 7/5
2-2 Empat definitiu al guanyar el dobles escalenc Puga-Maynar a Becerra-Pelegrin per 6/3 7/5


Diumenge 10 d'abril
(APLAÇAT PER LA PLUJA LA SETMANA PASSADA)


CLUB TENNIS L’ESCALA 2
GEIEG de Girona 1

0-1 La jugadora escalenca Julia Puga perd contra Megalí Baena per 3/6 1/6
1-1 Julia Maynar guanya Ivet de Ribot per  6/2 6/2
2-1 Punt definitiu al guanyar el doble escalenc Julia Puga-Carla López a Baena-Ribot per 6/2 6/4


PADEL
-------------
Dissabte 9 d'abril

Lliga Catalana de Pàdel
Femení 4ª Categoria-Girona
CLUB TENNIS L’ESCALA  "B"  1
CLUB NAUTIC ESTARTIT  2

Dissabte 9 d'abril

Lliga Catalana de Pàdel
Masculí 4ª Categoria-Girona
PADEL INDOOR GIRONA "B"  2
CLUB TENNIS L’ESCALA  1


                     -------------------------


TENNIS
---------------------
Dissabte 2 Abril
Lliga catalana de Tennis
Categoria Benjami Femeni de Girona
CLUB TENNIS L´ESCALA
GEIEG GIRONA
Aplaçat per la pluja

Diumenge 3 abril
A les pistes del club
Categoria Or Benjami Masculí de Girona

CT L´ESCALA 1
TOPTEN TENNIS CLUB 4    


PADEL 
________

Dissabte 2 d´abril a les 16 hores
A les pistes del Club
Lliga Gironina de Pàdel
Femení 4ª categoria Girona

CLUB TENNIS L´ESCALA "B"  1
PADEL ESTANY  2

                                                    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

TENNIS
-------------
Dissabte 12 de març

A les pistes del Club 


Lliga catalana de Tennis

Categoria Benjamí Femení de Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA 1

TOPTEN TC 3 

0-1 La jugadora local Julia Puga perd contra Ona Mankici per 1/6 6/7
1-1 La escalenca Julia Maynar guanya a Carla Vergeli per 7/5 6/0
1-2 Tercer punt per les visitants al guanyar Carla Anton a Carla López per 6/4 6/1
1-3 Victoria també de les jugadores del TOPTEN en el dobles al guanyar Mankici-Vergeli a Puga-Maynar per un ajustat 6/4 6/4


Diumenge 13 de març

A les pistes del club


LIiga Catalana de Tennis

Categoria Benjamí Masculí de Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA 3
GEIEG "A" GIRONA 1

1-0 El jugador local Adrià Saldaña guanya a Joan Matalas per 6/0 6/2
1-1 Marti Guardia guanya a l'escalenc Arnau Verges per 6/0 6/2
2-1 Punt escalenc en el tercer partit al guanyar Sergio Marín a Andrey Pimentel per 6/1 6/1 3-1 El dobles també el guanyen els locals al imposar-se Saldaña-Marin a Matalas-Guardia per 6/3 6/2 




 

TENNIS

-------------

Dissabte 5 de març A Salt

Lliga Catalana de Tennis

Categoria Benjamí Femení de Girona

CLUB TENNIS SALT 2

CLUB TENNIS L’ESCALA 2

1-0 La jugadora local Berta Fabregas guanya a Julia Puga per 6/2 6/1

1-1 La escalenca Julia Maynar guanya a Laia Cespedes per 6/1 6/2

1-2 S'avancen les escalenques en el marcador al guanyar Carla López a Emma Gala per 6/2 2/6 7/6

2-2 Empat definitiu al guanyar el dobles local Fabregas-Casadesus a Puga-Maynar pe 6/4 6/1

 

 

(Partit aplaçat de la passada setmana)

Dissabte 5 de març

A les pistes del Club

Lliga Catalana de Tennis

Categoria Benjamí Masculí de Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA

CLUB TENNIS LLAFRANCH

Partit aplaçat per la pluja amb el resultat momentani de 2-0 pels escalencs.

 

 

(Partit aplaçat de la passada setmana)

Diumenge 6 de març

A les pistes del Club

Lliga Catalana de Tennis

Categoria Benjamí Femení de Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA 4

CLUB TENNIS OLOT 0

1-0 La jugadora local Julia Puga guanya a Isabel Vilalta per 6/1 6/1

2-0 La escalenca Julia Maynar guanya a Barbara Genis per 6/2 6/

3-0 Tercer punt també per les locals al guanyar Carla López a Marta Prada per 6/1 6/2

4-0 Victoria local també en el dobles al guanyar Puga-Maynar a Vilalta-Genis per 6/2 6/2

 

 

Diumenge 6 de març


A Salt

Lliga Catalana de Tennis

Categoria Benjamí Masculí de Girona

CLUB TENNIS SALT 3

CLUB TENNIS L’ESCALA 1

1-0 El local Guillem Casas guanya a Adrià Saldaña per 6/4 6/1

2-0 Arnau Caballé també guanya a l'escalenc Arnau Verges per 6/2 6/2

1-2 Unic punt escalenc al guanyar Sergio Marín a Adrià Vall-Llosera per 6/0 6/0

3-1 El dobles també el guanyen els locals al imposar-se Casas-Caballé a Marin-Verges per 6/3 6/2


PADEL

-------------

 

Dissabte 5 de març

A les pistes del club

Lliga Catalana de Pàdel

Femení 4ª Categoria-Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA "B" 2 X3 PADEL GIRONA "C" 1

 

1-0 La parella escalenca Silvia Lara-Mon Calvache guanyen a Dolors Martinez-Natalia Rodriguez per 6/0 6/3.

2-0 Segon punt també per les escalenques al guanyar Dolors Puig-Nuria Porcel a Angels Bosck-Mamen Santiago per 6/4 6/1

2-1 Ultim punt per les visitants, al guanyar Eugenia Burnia-Maria Franco a Brigitte Dutoya-Elena Gari per 4/5 6/3 7/5

 

 

Diumenge 6 de març

A les pistes del club

Lliga Catalana de Pàdel

Femení 2ª Categoria-Girona

CLUB TENNIS L’ESCALA "A" 2

PADEL BLANES "B" 1

 

0-1 La parella escalenca Laura Fajula-Monica Gómez perden el primer punt contra Desiree Aguilera-Adriana Angel per 2/6 3/6

1-1 Empat momentani al guanyar Jas Martinez-Maria Subira a Nuria Peregrina-Monica Torres per 7/6 6/1

2-1 Punt definitiu per les locals al imposar-se Severine Avertin-Dolo Puig a Susana Pinyol per 6/1 7/6

 ........

 

Diumenge 6 de març

A Torroella

Lliga Catalana de Pàdel

Masculí 4ª Categoria-Girona

MOLI DEL MIG 1

CLUB TENNIS L’ESCALA 2


 0-1 La parella escalenca David Gou-Albert Bofill guanyen el primer punt contra Jordi Marin- Alfons Millan per 6/4 6/1

 0-2 Javi Ruiz-Gerard Justo també guanyen el segon punt contra Sergi Sala-David Costa per 7/5 1/6 6/1

1-1 Punt de consolació pels locals al guanyar Robert Sanchez-Robert Bosch a Raul Loza- Manel Justo per 6/0 6/2